Materjalid

Männipuit

Kus on kõige ilusamad männimetsad? Loomulikult Lõuna-Eestis! Vanas põlismetsas kasvavad sirged ja sihvakad männipuud, kvaliteetne puitmaterjal,  millest ongi valmistatud Suwemi mööbel. Puit viimistletakse hiljem vee baasil valmistatud lakkide ja peitsidega ning just see, materjalide looduslik päritolu, ongi  Suwemi toodete ohutuse peamiseks garantiiks. Hariliku männi puit on heade mehaaniliste omaduste tõttu väärtuslik tarbepuit-männipuidus on keskmiselt 4,8% vaiku, mis tagab selle head säilivusomadused. Männipuidust mööbli eripärana on hea teada, et algselt valgete toonidega mööbli oksakohad muutuvad tihti aja jooksul kollaseks. Mööbli kvaliteedis visuaalse väljanägemise parandamiseks oleme võtnud kasutusele oksakrundi mis aeglustab vaigupigmendi eritumist.

Lakk

Lakki kasutatakse puidu kaitsmiseks välismõjude eest.
Suwemi mööbel on viimistletud vesilahuselise akrülaatlakiga. See ei sisalda vabu formaldehüüde, samuti ei eraldu neid kuivamisel keskkonda. Lakk vastab standardi EN 71-3 nõuetele.

Poroloon

Poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme ja elastne vaht, mille mahust ligi 90% moodustab õhk. Tänu sellele on poroloon inimsõbralik, lõhnatu ja hingav materjal, mis ei tekita higistamist. Aja jooksul muutub valguse toimel porolooni värvus, kuid tema tehnilised omadused säilivad. Porolooni on mitut sorti, mis erinevad üksteisest pehmuse, tiheduse, tugevuse, elastsuse ja vastupidavuse poolest. Iga sort sobib teatud kindla toote jaoks. Kui vahel väidetakse, et poroloon ei ole vastupidav, on tõenäoliselt kasutatud selle toote jaoks sobimatut porolooni (eelkõige madalama hinna tõttu). Tegelikult on porolooni eluiga olenevalt kasutusalast kuni kümme aastat, eeldusel, et kasutatud on igale tootele tehnilistelt omadustelt parimat porolooni. Poroloon sobib kõigile, ka allergikutele. Porolooni sisaldava toote ostmisel tasub tunda huvi selle vastu, milliste omadustega porolooni on toote valmistamiseks kasutatud ning kas see vastab teie vajadustele.

Kangad

Suwemi madratsite katted on õmmeldud 100% puuvillasest riidest. See kangas laseb hästi õhku läbi, on pehme ja nahasõbralik. Kangad vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 sertifikaadile. Need on toodetud keskkonnahoidlikult ega kahjusta kasutaja tervist.

Uute tekstiilide juurde kuuluvad nüüd ka toredada nööbid, mis on tehtud õhukesest vineerist ning dekoreeritud print pilt ühel pool ning teiselt poolt saab ise mustrit pliiatsiga värvida. Ilusad  värvilised paelad annavad mängukardinate tekstiilidele erinevaid nüansse, kus aasade vahele saab kinnitusi teha ja midagi ilusat riputada.  Samas on paelad ka abiks erinevate tekstiiltaskute  sidumiseks  voodile või mängukardina külge.

Puuvill

Puuvill on hingav materjal, mis on keha vastas pehme ja mõnus. Suwem kasutab seda materjali madratsite katmiseks ja uute mängukardinte tekstiilides ja erinevates lisa toodete taskute valmistamisel. Igal ühel on oma lemmik värv… tuleb vaid valida endale sobiv. Pakume oma uuemaid tekstiiltooteid mahedates värvitoonides – valge-beez, sinine, roosa ja roheline. Uuendusena on saadaval ka linane variant.  Tekstiiltoodete kangad on allergiavabad ja vastavad Öko-Tex 100 standardile.

Vatiin

Vatiin on kohev materjal, mis muudab madratsi pehmeks ja mõnusaks. Vatiin säilitab väga hästi oma esialgse vormi, laseb õhku läbi ega lõhna. Madratsi pealmisel pool kasutame 15 mm vatiinikihti. Suwemi tekstiiltooted –  mängukardinad ning  erinevad  väiksemad ja suuremad tekstiiltooted  on õmmeldud siin Eestis, kasutades selleks kohalikku tööjõudu.

Head kasutamist! Teie Suwem.

www.boundhub.net