Ajalugu

Suwem loodi 1. septembril 1992 aastal. Kogu mööbli tootmine algas ühest väiksest beebivoodist ja tootmise arenedes olime suutelised juba pakkuma enam. Tootmise laiendasime Võrust Põlvamaale 2004 a. ning see andis võimaluse toota ka suuremaid tooteid kuhu lisandusid ka kapid ja kummutid. Voodite valik on aastatega järjest laienenud kus soovisime arendada ideed, et voodi peaks kasvama koos lapsega. Aastal 2012 on kinnitatud ka Suwem kaubamärk – Kasvame koos. Eeltöö sellele käis juba aastast 2004  ja aastast 2010 polnud enam ühtegi toodet, mis poleks väljunud meie enda kaubamärgita. Aastal 2010 muutus ka logo värskemaks ja tekkis visuaalselt nähtav puu, mis näitab püstist tugevat männipuud ja sõõrid nende ümber on väljund meie mõtetest nende sees.(loe lisaks Suwem puu).

Erinevatele välisturgudele minek on taganud ka sertifikaadid toodetele. Neid on alates 2008.aastast järjest enam testitud ja Saksamaa laborist kindlust saadud, et töö on kvaliteeti väärt. Oleme saanud ka suuri tunnustusi – Saksa Majanduse Auhind 2011,  Põlva ettevõtlus auhind 2014, “ Mastimänni tiitel“, Aasta 2014 kutsehariduse sõbra tiitel. Pärast väikest “restarti” alustasime uuesti tootmisega 2016 aasta juunis.

Suwem on ettevõte, mis arendab, toodab ja müüb männipuidust laste-ja noortemööblit. Suwemi tooted vastavad Euroopa Liidu standardile EN-747 ja on turvaliselt testitud. Ka kõik toodetel kasutatavad viimistlusmaterjalid on ohutud ning omavad sertifikaati EN71-3. Materjalide looduslik päritolu on Suwemi toodete ohutuse garantii. Põhja-Euroopa hariliku männi puit on heade mehhaaniliste omaduste tõttu väärtuslik tarbepuit. Samuti kaetakse puit vee baasil valmistatud lakkide ja peitsidega, mis vastab standardi EN71-3 nõuetele. See ei sisalda vabu formaldehüüde, samuti ei eraldu neid kuivamisel keskkonda.

Suwemi laste-ja noortemööbel on lisaks Eestile tuntud ka Soomes, Rootsis, Hollandis, Prantsusmaal, Inglismaal, Iirimaal, Sveitsis,  Hispaanias ja Hiinas. Suwemi tootevalik on piisav, et sisustada huvitav ja innovaatiline lastetuba – sisaldades  erineva kõrgusega voodeid-narisid, samuti madratseid ja väiksemaid huvitavaid riiuleid/voodikaste. Täiendades oma ruumi funktsionaalselt saab laps lisaruutmeetreid mängimiseks.

Lastetoa sisustuse saab aja möödudes väga lihtsalt lisatoodete abil muuta noorukitoaks. Vooditel on palju lisavõimalusi, mis teeb valiku huvitavaks – aastate pärast saab sama voodit jälle muuta! Meie mööbel kasvab koos lapsega!

www.boundhub.net